Oświetlenie

Projekty najbardziej luksusowego oświetlenia na terenie Polski, Europy i Azji.

Nasze studio specjalizuje się w projektowaniu luksusowego oświetlenia.

Nasze studio specjalizuje się w projektowaniu luksusowego oświetlenia, które można zobaczyć w realizacjach budynków rezydencjalnych oraz komercyjnych na terenie Polski, Europy, Azji. Możemy pochwalić się autorskimi projektami do rezydencji, hoteli i obiektów usługowych. Naszym celem jest zaprojektowanie wnętrza skrojonego na indywidualne potrzeby, z tego względu niejednokrotnie stajemy przed wyzwaniem zaprojektowania oraz zrealizowania unikatowej architektury wnętrz dedykowanej dla wymagającego klienta. Tego typu projekt nie powstałby bez grupy profesjonalistów. Nasze projekty udowadniają, że lampa to nie tylko urządzenie do oświetlania przestrzeni, ale również niezwykła rzeźba, która może stanowić dominujące znaczenie we wnętrzu. <br><br>Nasi klienci coraz częściej przekonują się do tego, że warto zainwestować w oryginalny projekt oświetlenia, chcąc uzyskać nietuzinkową architekturę wnętrza. Materiały zastosowane w produkcji tego typu lampy mogą stanowić szlachetne materiały, które podnoszą wartość inwestycji, są to kryształy, nietypowe gatunki drewna, wstawki z metali szlachetnych etc. Z tego względu warto mieć świadomość, że lampa podobnie jak biżuteria może być inwestycją, która podnosi prestiż nieruchomości, pomijając aspekt wizualny. Inwestując w architekturę wnętrza chcemy czuć się nietuzinkowi, liczymy na to że lobby naszego hotelu przywita gościa robiąc na nim świetne pierwsze wrażenie, dlatego nie sięgamy do katalogu z szablonowymi rozwiązaniami. Oświetlenie może stanowić wizytówkę inwestycji, dlatego warto zdecydować się na projekt wyjątkowych lamp do swojego wnętrza. Zapraszamy Państwa do obejrzenia części naszej kolekcji i realizacji.

Bromelia

Lampa przedstawia syntezę kwiatu Bromelii. Jest to abstrakcyjna forma rośliny. Przy projekcie lampy celem było uzyskanie gry światła, cienia oraz odbić w lustrzanej powierzchni, z której zawieszona jest lampa. Kształt został uzyskany dzięki technice tkania materiału pozwalającego formować lampę podobnie jak natura formuje kwiat bromelii.<br>

Plumeria

Lampa plumeria powstała na podstawie inspiracji znanym Balijskim kwiatem. Kompozycja lampy nawiązuje do naturalnych cech drzewa plumerii, przedstawia różne stadia rozkwitu tej niezwykłej rośliny. Kwiat plumerii ma różne znaczenia jedno z nich to symbol zakochanych. Siatka z kryształowymi perłami o gradientalnych kolorach doskonale przedstawia cechę Plumerii, stopniową zmianę od ciemnego do jasnego koloru. Drugim planem lampy jest odbijająca powierzchnia wraz z wypiaskowanym grawerunkiem, przedstawia grę liści Plumerii. Całość tworzy kompozycję kształtów, faktur i świateł które mają odzwierciedlić wygląd tej niezwykle popularnej w Indonezji rośliny.

Tumpak Sewu

Lampa symbolizuje łączność pomiędzy wulkanem, a wodospadem, które są ważnym elementem i symbolem kraju. Lampa ma pokazywać jak ważna jest natura, a w tym przypadku woda dla miasta Jakarta, które w ostatnim czasie cierpi na jej brak. Projekt lampy swoim kształtem przypomina wulkan i jego krater a przeplatające wstęgi znaku nieskończoności spływają w strumień wodospadu pokazując spadające krople wody. Tumpak Sewu oraz wulkan Semeru to lokalne cuda przyrody, a synteza tych przeplatających się sił ma nam przypomnieć jak ważna jest pamięć i szacunek do natury. Delikatna plecionka w kolorach ziemi swoim kształtem pokazuje unoszący się nad dżunglą wulkan. Opadające na dół krople pokazują jak ważnym życiodajnym elementem jest woda. Oplatający je znak nieskończoności symbolizuje koło życia.

Penthouse Moskwa

Penthouse położony w sercu Moskwy na najwyższej kondygnacji budynku mieszkalnego, charakteryzujący się wysokim standardem wykończenia i wyposażenia. Tego typu mieszkania wyróżniają bardzo wysokie ceny, co jest gwarancją elitarności i ekskluzywności. Lokalizacja w centrum stolicy, a co za tym idzie, w najdroższym rejonach, mieszkanie umieszczane na najwyższej kondygnacji budynku ze wspaniałym widokiem uświetnia nasz projekt.

Protea

Genezą powstania lampy Protea była linia majestatycznego kwiatu protei królewskiej. Roślina inaczej zwana kwiatem Prometeusza, symbolizuje odwagę. Kwiat ten występuje na Bali, a jego charakterystyką jest przyjmowanie różnych kształtów, rozłożystych lub podłużnych, podobnie jak w zaprojektowanych lampach. Dwa modele stanowią syntezę kształtu protei królewskiej. Zewnętrzny klosz układa się w rytm na wzór wieńca płatków okalających resztę warstw, które przybierają różne odcienie kolorystyczne. Kształt profili szklanych nawiązuje do tradycyjnych budowli z lokalnych materiałów jak bambus. Poszukując inspiracji w naturze projektant zdaje sobie sprawę z tego, że największym pięknem obiektów organicznych jest nieregularna linia i asymetria. Z tego względu tworząc kompozycję z lamp, dzięki subtelnym różnicom w kształcie kloszy tworzymy grę form podobną tak jak występuje w naturze.

HEDWIG&RADIANT GLORY OF THE SUN

Chandelier jest syntezą przedstawiającą głęboką symbolikę przemiany wody w wino oraz elementów naczyń liturgicznych nawiązujących do szkła św. Jadwigi. Lampa swą formą nawiązuje do monstrancji, która jest jednym z najważniejszych naczyń liturgicznych. Chandelier przedstawia promienistą glorię słońca podobnie jak monstrancja. Zamknięcie w motywie oktanu z nacięciem w kształcie róży wiatrów zaczerpniętym z Motywów Bliskiego Wschodu podobnie jak szkła św. Jadwigi zdobyte podczas wypraw krzyżowych na Bliski Wschód. Lampa przedstawia niekończącą się CHWAŁĘ SŁOŃCA, nawiązując nie tylko do podłoża historycznego oraz religijnego, ale wykraczając poza te myśli. Projekt chce pokazać życiodajną energię chwały, narodziny nowego życia, łączy treści historyczne z naciskiem na to że światło glorii zawarte jest w tym co będzie, w przyszłości. Ośmiokąt to symbol połączenia nieba z ziemią w nierozdzielną jedność, podobnie jak łączność pomiędzy ludźmi a niebem.

Letnia rezydencja

Seria ekskluzywnych lamp powstałych do projektu wnętrz rezydencji letniej zlokalizowanej przy zachodniej granicy Polski. Projekt obejmuje pomieszczenie jadalniane, kuchnię, salon, łazienki. Lampy to zestawienie tańczących kształtów szkła o różnych kolorach tworzące unikatowe formy i kompozycje.

Orchid

Genezą powstania lampy Orchid był kształt kwiatu orchdei. Roślina była uprawiana na początku w Chinach, oznaczała czystość, wdzięk, doskonałość i skromność, uważana jest za najpiękniejszy kwiat świata, kojarzony ze stylem i elegancją. W starożytności orchidea była znakiem bogactwa i luksusu. Kwiat ten występuje również na Bali, a jego charakterystyką jest przyjmowanie różnych kształtów i kolorów. Lampa przedstawia syntezę tego kwiatu, obłe płatki przeplatają się z ostro zakończonymi. Nakładające się warstwy lampy mają przedstawiać wielopłaszczyznowość płatków. Poszukując inspiracji w naturze projektant zdaje sobie sprawę z tego, że największym pięknem obiektów jest harmonia, lekkość i idealne proporcje.