Elementy wyposażenia wnętrz

Współpraca z Ekspertami

Nowe Technologie

Współpracujemy z ekspertami z zakresu oświetlenia, luksusowych lamp wykonywanych na indywidualne zamówienie, stolarzami, meblarzami, tapicerami. Wyróżniamy się na tle konkurencji, dzięki prezentacji naszych projektów dzięki nowym technologiom, które sprawiają, że klient może poczuć się tak jakby znajdował się w środku swojej inwestycji. Poprzez ten sposób prezentacji możemy wprowadzić widza do świata wnętrz oraz autorskich projektów, elementów wyposażenia wnętrza. Architektura jest to gra kształtów, kolorów światła, struktur i wzajemnej ich zależności. Poniżej prezentujemy naszej projekty powstałe na terenie Polski, Europy oraz Azji.

Tumpak Sewu Azja

Lampa symbolizuje łączność pomiędzy wulkanem, a wodospadem, które są ważnym elementem i symbolem kraju. Lampa ma pokazywać jak ważna jest natura, a w tym przypadku woda dla miasta Jakarta, które w ostatnim czasie cierpi na jej brak. Projekt lampy swoim kształtem przypomina wulkan i jego krater a przeplatające wstęgi znaku nieskończoności spływają w strumień wodospadu pokazując spadające krople wody. Tumpak Sewu oraz wulkan Semeru to lokalne cuda przyrody, a synteza tych przeplatających się sił ma nam przypomnieć jak ważna jest pamięć i szacunek do natury. Delikatna plecionka w kolorach ziemi swoim kształtem pokazuje unoszący się nad dżunglą wulkan. Opadające na dół krople pokazują jak ważnym życiodajnym elementem jest woda. Oplatający je znak nieskończoności symbolizuje koło życia.

tumpak-lampa-hotel-wnetrze02

Zdjęcie 1 z 2

Nautilius Azja

Genezą powstania lampy był doskonały wzór Fibonacciego, złota, boska proporcja oraz Nautilus występujący w wodach mórz wokół wysp Indonezyjskich. Zwierzę jest żywą skamieliną i posiada niezwykle charakterystyczną muszlę zwiniętą planispiralnie, jest to spirala logarytmiczna, wewnątrz podzielona jest na szereg komór, przez które przebiega asymetrycznie łącząca je rurka. Lampę stanowi szkielet utrzymujący spiralną formę Nautilusa. Lampa została zaprojektowana zgodnie z harmonijnym podziałem, półprzeźroczysty szkielet przepuszcza światło poprzez komory, dodatkowe źródło światła umieszczone jest w wypustkach łączących. Lampa przypomina kształtem pierwotne zwierzę zamieszkujące głębiny mórz Indonezyjskich, oznacza wieczność, trwałość, doskonałość i ponadczasowość.

nautiliusl-lampa-wnetrze-hotel01

Zdjęcie 1 z 4

Etniczne elementy wnętrz

Autorski projekt

Architekt każde swoje dzieło traktuje w sposób szczególny, niezależnie od skali przedsięwzięcia, liczy się styl i dbałość wykonania, jak również oryginalna koncepcja. Ze względu na swój unikalny charakter dom góralski, prezentuje dbałość o szczegóły, bogactwo ornamentów, proporcje, konstrukcję drewnianą. Styl góralski w architekturze to połączenie podhalańskiego folkloru z nowoczesnymi trendami w aranżowaniu wnętrz. Dom prezentuje drewniany design w tradycyjnym stylu z nowoczesnymi elementami, zdobionymi listwami, ornamentami, etnicznymi meblami i kominkiem. Projekt zbudowany z naturalnych materiałów, lokalnego drewna, kamienia z elementami rzemiosła artystycznego stanowi wartość kulturową oraz kultywowanie z dbałością i szacunkiem lokalnej tradycji. Jedna z willi wzniesiona została ok. 1890 roku prawdopodobnie przez Samuela Riegelhaupta, na co wskazują informacje zawarte w „Listach gości"' oraz w „Almanachu Tatrzańskim"', a także nr konskrypcyjny 831. Od ok. 1898 roku dzierżawcami budynku zostali Janina i Stanisław Ciszewscy, którzy prowadzili tu pensjonat. W 1901 r. pensjonat posiadał 9 pokoi i prowadzony był nadal przez Janinę Ciszewską. Obiekt pojawił się na mapie Tadeusza Zwolińskiego z 1908 roku'. W roku 1918 stanowił własność Otyli Uderskiej. W latach dziewięćdziesiątych XX stulecia parter budynku oraz częściowo dach zostały wyremontowane. W projekcie odwołaliśmy się do tradycji lokalnej zabudowy, przywracając wszystkie jej oryginalne elementy. Wnętrze zostało podzielone na trzy niezależne apartamenty łączące ornamentykę góralską z nowoczesnymi meblami oraz naturalnym drewnem. Na potrzeby lokalnych inwestycji, w naszym studio powstają reinterpretacje lokalnego stylu w projektowaniu mebli zestawiając je z nowoczesnymi trendami w architekturze wnętrz osiągamy efekt vintage, połączenia tradycji z czystym designem.

wnetrze-dom-goralski-zakopane01

Zdjęcie 1 z 6